KOCKICE RECIKLIRAJU PAPIR

Objavljeno : 26. lis 2020.

KOCKICE RECIKLIRAJU PAPIR

Nakon pročitanih eko priča krenuli smo u recikliranje papira. Prvo smo papir usitnili trganjem na sitne komadiće, zatim smo dodali vodu i blenderom izmiksali. Prosijali smo smjesu kroz cjedilo, okrenuli na tkaninu, pokupili višak vode spužvicom te objesili da se osuši. Ovom aktivnošću potakli smo djecu na skupljanje i zbrinjavanje papira koji više ne koristimo, te ukazali na potrebu razvrstavanja i iskorištavanja otpada. Poticali smo usavršavanje vještina i navika nužnih u istraživačkim aktivnostima (važnost poštivanja slijeda radnji). Reciklirani papir iskoristili smo za izradu poklona knjižničarki Katarini u knjižnici, prilikom posjeta . Reciklirajući papir utjecali smo na razvoj koordinacije i preciznosti u baratanju papirom, razvoju pokretljivosti i spretnosti pri kretanju i nošenju tkanine na sušenje, razvoj fine motorike šake, te razvoju samostalnosti i neovisnosti u zadovoljavanju potreba (novo iskustvo). Utjecali smo na razvoj taktilne percepcije, te stjecanje iskustva dodirom i najvažnije- poticali smo razvoj ekološke svijesti da iz potrošenog papira stvaramo novi.

Odgojiteljice: Danijela i Veronika