KOCKICE U STAROM GRADU

Objavljeno : 29. ožu 2022.

KOCKICE U STAROM GRADU

Kroz suradnju s roditeljima svako dijete je u vrtić donijelo jednu mrkvu ili jabuku za životinje u malom gradskom zoološkom vrtu. S velikim uzbuđenjem smo čekali šetnju i ručak u Starom gradu. Najprije smo posjetili deve, magarce, koze, guske i svinje te ih počastili poslasticama koje smo donijeli. Kroz zoološki vrt nas je proveo gospodin Hodalić. Ispričao nam je poneku zanimljivost o svakoj životinji te se brinuo o sigurnosti djece prilikom hranjenja životinja. Djeca su pozorno slušala, postavljala i poštivala pravila ponašanja u blizini životinja. Pričali su tiše, nisu trčali i penjali se po ogradama kako ne bi uplašili životinje ili se doveli u opasnost.  Nakon što smo nahranili životinje, došlo je vrijeme da se i sami počastimo pizzom u Starom Gradu.  Pizze su bile prigodna nagrada za osvojeno 3.mjesto na Gradskom maskenbalu. Odlaskom na mali izlet razvijali smo poštivanje pravila i pristojnog ponašanja u restoranu i zoološkom vrtu.  Usvojili smo neka nova znanja o devama, čime se hrane, za što im služe grbe te odakle su stigle u Đurđevac.

Kako nam je lijepo bilo pogledajte u fotogaleriji!

Odgojiteljice: Veronika i Dubravka