KOCKICE VOLE SLADOLED

Objavljeno : 24. kol 2020.

KOCKICE VOLE SLADOLED

Ljetne vrućine izmamile su želju za sladoledom pa je krenula simbolička igra u kutiću kuhinje “Idemo na sladoled“. Djeca su nabrajala vrste sladoleda i imenovali boju sladoleda. Time smo ponavljali boje i upoznavali nijanse. Igru smo obogatili formama sladoleda i uvježbavali smo kulturno ponašanje u slastičarnici.

Interes je potrajao kroz cijeli tjedan pa smo kroz likovne tehnike kolaža izradili više vrsta sladoleda.

U izradi sladoleda na štapiću djeca su ujedno imala zadatak vodoravno ljepiti trakice i na vrh staviti polukrug. Time smo razvijali pažnju, spretnost u ljepljenju i kombinatoriku.

U sljedećem zadatku trebali su u kornet izabrati tri kuglice po želji i nalijepiti u odgovarajuće mjesto, a uz to je bilo poželjno imenovati boju kuglice.

U zajedničkom radu izrade velikog sladoleda djeca su birala boje kolaž papira – sladoleda kojeg vole i ljepila ga na kornet, ponavljajući boje i brojeći kuglice.

Aktivnost smo popratili pričom „Komadić Sladić putuje“.

Veselili smo se i uživali u igri, a roditelje smo tjerali na pravi sladoled. J

Odgojiteljice: Danijela i Ljiljana