KRIJESNICE U ISTRAŽIVANJU VOĆA

Objavljeno : 28. ruj 2020.

KRIJESNICE U ISTRAŽIVANJU VOĆA

Dolazak jeseni Krijesnice je potaknuo na učenje o različitom voću. Djeca su najprije upoznala nazive voća, a zatim su kroz mnogobrojne aktivnosti proučavala oblike i boje jabuka, krušaka, šljiva i drugog voća.

Izvlačeći drveno voće iz čarobne vrećice promatrali smo različito voće i opisivali ga. Pjevali smo pjesmice „Kruška, jabuka, šljiva“ i „Berem, berem grožđe“ uz plesanje i pljeskanje doba. Nizali smo voće, slagali poklapalice te čitali slikovnice o voću. Posebnu pozornost djece privuklo je slikanje voća akvarelom te crtanje voća drvenim bojicama, u čemu su svi rado sudjelovali. Izradili smo i košarice sa voćem od kolaž papira, koje će krasiti našu sobu u narednim danima.

Krijesnice su kroz razgovor s odgojiteljicama osvijestile i važnost voća u svakodnevnoj prehrani te dobrobiti koje nam donosi konzumiranje voća.

Odgojiteljice: Slavica i Kristina