Legenda o Picokima

Objavljeno : 26. lip 2023.

Legenda o Picokima

Proteklih tjedan dana Iskrice su se pripremale za obilježavanje gradske manifestacije – Picokijade. Svakodnevno smo razvijali pozornost, pamćenje i obogaćivali rječnik slušajući Legendu o Picokima te je gledajući na probi Etno skupine vrtića. Djeca su kasnije samostalno prepričavala legendu i tako razvijala svoje govorne vještine. Bile su im ponuđene mnoge stolne igre vezane uz grad, kuće i ulice, a igrali su i društvenu igru „U Đurđevcu“. Poticajem nekoliko djevojčica pjevala se i pjesmica „Zakaj nam vele Picoki“ čime su djeca razvijala glazbeno izražavanje. Razgovarali smo i zašto Đurđevčanima kažu da su „Picoki“ te su djeca davala mnoge primjere kako bi mogli nazvati Đurđevčice i zaključili da bi bilo najbolje nazivati ih „Picokačama“. Na velikom papiru crtao se grad te se tako poticala suradnja i dogovor.

Tijekom tjedna puno smo razgovarali i o ponašanju u prometu – ponovili smo prometna pravila i prometni bonton te isto prorađivali kroz igru i boravak vani.

Odgojiteljice Lana i Renata