LEPTIRIĆI I PČELICE U NOVOM CENTRU KNJIŽNICE

Objavljeno : 16. stu 2020.

LEPTIRIĆI I PČELICE U NOVOM CENTRU KNJIŽNICE

U sklopu projekta „Čitanjem protiv ekrana“ u zajedničkom prostoru oformili smo novi centar nazvan „Knjižnica“. Djeca su već prvi dan pokazala veliki interes za simboličku igru u novom centru. Zajedničkim dogovaranjem, djeca se izmjenjuju u ulogama knjižničara ili knjižničarke, međusobno si pomažu oko pronalaska knjiga, oko pisanja slova na računalu i sl. te na taj način razvijaju svoje socijalne vještine. Djeca su vrlo brzo savladala pravila ponašanja u knjižnici.  U ulozi knjižničara, djeca su pisala naziv slikovnice, ime djeteta u Word dokumentu te se na taj način upoznala s novim načinom rada na računalu. S djecom smo izradile članske iskaznice za knjižnicu, straničnike, oznake za knjižničara/knjižničarku. Pročitali smo slikovnice Kako je zeko zavolio knjižnicu, Vuk koji nije volio čitati, Vuk koji je zalutao u zemlju bajki čime smo utjecale na razvoj mašte, pažnje i ljubavi prema čitanju.  U stolno manipulativnom centru igrali su razne igre za poticanje predčitalačkih vještina. Zbog epidemiološke situacije nismo u mogućnosti grupno posjetiti Gradsku knjižnicu, stoga smo potaknuli roditelje da ju posjete sa svojim djetetom.

Odgojiteljice: Renata i Helena, Ljiljana i Maja