LEPTIRIĆI I PTIČICE ZIMI

Objavljeno : 2. velj 2021.

LEPTIRIĆI I PTIČICE ZIMI

„Leptirići„ su i ove godine radili hranilice za ptičice. Svake godine u zimskim mjesecima, razgovaramo o ptičicama stanaricama koje ostaju kod nas i sve teže pronalaze hranu. Hranilice smo izradili od jabuka, različitih sjemenki i meda. Ovakve aktivnosti gdje su djeca većinom samostalna, izazovu najveći interes djece i svi se vrlo rado uključe u aktivnost. U aktivnost smo uključili i roditelje i to tako da smo im pripremili priču za čitanje „Balončica i ptičice“ i upute za izradu hranilica za ptice. Na taj način nastavljamo dalje s provedbom projekta „Čitanjem protiv ekrana“, a djeca i roditelji na ovaj su način bili u mogućnosti provesti kvalitetno zajedničko vrijeme kod kuće. Aktivnost izrade hranilica za ptičice ćemo vjerojatno provoditi i iduće godine kad ćemo djecu ponovno podsjetiti na važnost pomaganja životinjama, a sve u svrhu razvoja ekološke svijesti kod djece i međusobne povezanosti biljnog i životinjskog svijeta s čovjekom.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja