LEPTIRIĆI I VITEZ AKUL

Objavljeno : 2. ožu 2021.

LEPTIRIĆI I VITEZ AKUL

U sklopu projekta koji provodimo ovu pedagošku godinu Leptirići su pročitali priču “Vitez Akul i kralj koji se preigrao”. Priča govori o tome kako je kralj previše vremena provodio igrajući video igre, a vitez Akul mu je odlučio pomoći s hakericom Mijom. Priča je djeci bila vrlo zanimljiva i potaknula ih je na različite aktivnosti kojima su razvijali svoju kreativnost i stvaralaštvo- crtanje dvoraca, vitezova, kraljeva i kraljica, izrada likova iz priče od kartona i papira u boji, izrada princeza od čaša, šljokičastog papira, ukrasnog papira. Raznim stolno- manipulativnim igrama (sudoku, memori, složi dvorac po predlošku, labirinti…) poticale smo razvoj pažnje i koncentracije, grafomotorike, predmatematičkih vještina. Djeca su od hamer papira i eko-papira izrađivala krune i lance za vrata dvorca čime su razvijali okulomotoriku. Puno vremena provodili su u simboličkoj igri u dvorcu te na taj način razvijali suradničke odnose.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja