LEPTIRIĆI PROUČAVAJU PČELE

Objavljeno : 14. lip 2021.

LEPTIRIĆI PROUČAVAJU PČELE

Proučavajući razne vrste kukaca, došli smo i do marljivih pčela. Aktivnostima koje smo provodile djeca su stekla nove spoznaje (što je sve potrebno jednom pčelaru za rad, kakve sve vrste meda postoje, što se sve radi od meda, zašto pčele “plešu” itd.). Proširivale smo dječji rječnik (matica, trut, radilica, košnica, roj, nektar, pelud, saće, dimilica, košnica, vosak, ispaša…). Čitali smo razne tekstove o pčelama, pjevali pjesmice, plesali, radili pokus topljenja voska.  Od neoblikovanog materijala radili smo pčelice i tako razvijali finu motoriku. Djeca su za aktivnosti bila jako zainteresirana- rado su sudjelovali u njima, istraživali, razgovarali i dolazili do raznih zaključaka. Kroz sve aktivnosti djeca su bogatija za jedno novo iskustvo te se nadamo da će znati cijeniti i čuvati pčele te u svoju prehranu uvrstiti med.

Poruka za kraj- “Draga djeco, volite i čuvajte pčele! Pčele mogu bez ljudi, ali ljudi bez pčela ne mogu!”

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja