„Leptirići“ sade cvijeće

Objavljeno : 20. tra 2019.

„Leptirići“ sade cvijeće

Surađujući s roditeljima, na radionici smo izradili cvjetnjake od plastičnih boca. Roditelji su ih izrezali u obliku mačke i obojili. Djeca i odgojiteljice su ukrašavali obojene cvjetnjake i pretvorili ih u prekrasne mačke. S roditeljima smo dogovorili da svako dijete donese jedan cvijet koji će djeca posaditi u cvjetnjak. Djeca su svakodnevno iskazivala osjećaj zadovoljstva i sreće jer su njihovi roditelji bili u vrtiću i zajedno s odgojiteljicama izrađivali cvjetnjake. Ta zajednička aktivnost je pozitivno djelovala na djecu jer su shvatila kako je lijepo što su se mame i tate u vrtiću „igrali“, a oni će nastaviti aktivnost. „Leptirići“ su se posebno radovali aktivnosti sađenja cvijeća jer su sve radili sami- stavljali kamenčiće, stavljali zemlju, sadili biljke, zalijevali. Aktivnost smo nastavili svakodnevnim promatranjem i zalijevanjem biljaka.

Odgojiteljice: Maja i Katarina