LEPTIRIĆI U HUMANITARNOJ AKCIJI

Objavljeno : 23. pro 2019.

LEPTIRIĆI U HUMANITARNOJ AKCIJI

Tokom mjeseca prosinca, u vrijeme adventa s djecom smo razgovarale o dobrim dijelima te na temelju toga napravili “Adventski kalendar dobrih dijela”. Djeca su nabrajala dobra dijela koja mogu činiti (zagrli prijatelja, utješi prijatelja, pročitaj slikovnicu s prijateljem, pleši i pjevaj, nasmiješi se prijatelju…) te su tako naveli da možemo pomoći i drugima kojima je pomoć potrebna. S djecom smo razgovarale o tome kako mi možemo našim bližnjima pomoći i uljepsati im blagdane te na taj način razvijali empatiju za ljude oko nas.  Stoga smo organizirali humanitarnu akciju prikupljanja sredstava za potrebite obitelji. Djeca i roditelji su zajedno donosili prehrambene i higijenske proizvode, odjeću i obuću.  Zajedničkom suradnjom uspjeli smo prikupiti velike količine stvari koje smo zajedno s mamom – predstavnicom roditelja odnijele dvjema potrebitim obiteljima te im tako barem malo olakšali tešku svakodnevnicu. Zahvaljujemo svim roditeljima koji su se odazvali ovoj hvalevrijednoj akciji i djeci primjerom pokazali kako mi možemo pomoći.

Čestit i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu godinu žele vam Leptirići i odgojiteljice Ljiljana i Maja.