LIMAČI U IGRI S OGLEDALOM

Objavljeno : 6. pro 2021.

LIMAČI U IGRI S OGLEDALOM

„Limači“ su provodili mali eksperiment „Ja u ogledalu“. Kod njih je to izazvalo veselje i znatiželju – mijenjali su izraze lica i uočavali razlike tako da su to artikulirali svojim načinom govora. Uz pomoć mape sa slikama u kojoj su bile slike dijelova tijela, igara sa pjevanjem, uz pomoć brojalica („Hej djeco“, „Točka, točka, točkica, „Prsti“,…), govornih igara, djeca su ubrzo savladala svojim prstićima pokazivati što sve imaju na tijelu i licu. Bojali su  bojicama po papiru (otisak dlana i stopala), dlana kistom i temperom  te nakon toga radili otisak na papiru. Kroz manipuliranje plastelinom razvijali smo finu motoriku, a ujedno i senzibilitet za različite likovne materijale. Osim toga, djeca su provodila stolne igre koje iz dana u dan sve bolje savladavaju.

Cilj je bio razvijati pojam o sebi (znanje o sebi: izgovaranje imena, što sve imam, pokazivati i imenovati svoje dijelove tijela) te pritom razvijati odnos sa vršnjacima (zanimanje za druge, poštovanje, međusobno prihvaćanje, zajedništvo, pripadnost, prijateljstvo).

Odgojiteljice: Martina i Ana