LJETO U ISKRICAMA I KOCKICAMA

Objavljeno : 13. srp 2023.

LJETO U ISKRICAMA I KOCKICAMA

Djeca skupina Iskrice i Kockice uživaju u ljetnim aktivnostima družeći se zajedno većinu dana. Sudjeluju u raznim aktivnostima s ciljem stjecanja znanja o ljetu. Kroz razne govorno- jezične igre upoznali su se s karakteristikama i osobitosti ljeta i ostalih godišnjih doba. U garderobi smo zajedno oformili centar za simboličku igru Slastičarnice. Djeca su napisala naziv centra, obojala kuglice sladoleda napravljene od pur pjene, te su osmislili i napisali nazive sladoleda. U slastičarnici osim sladoleda djeca poslužuju sok i kolače. Pravim sladoledom počastili smo se u slastičarnici. Za razvoj pamćenja, koncentracije, predčitalačkih, predmatematičkih i socijalnih vještina pripremile smo im razne stolne i manipulativne igre. Svoju kreativnost i maštu izražavali su u likovnom centru koristeći razne likovne materijale. Likovno su se izrazili na teme Ribe, Sladoled, Jedrilice i Natikače.

Odgojiteljica Renata Kovačić