LJETO U JAGODICAMA

Objavljeno : 27. srp 2020.

LJETO U JAGODICAMA

Dolaskom ljeta u skupini „Jagodice“ odlučili smo se proučiti život u moru. Razvijamo sposobnost doživljavanja i razumijevanja literarnih djela kroz slikovnicu „Riba duginih boja“ te proučavamo enciklopedije: „Oceani“  i  „Istraživači oceana“.

Razvijamo likovni senzibilitet za različita likovna sredstva koristeći temperu, škare, ljepilo, olovku, flomaster pritom razvijajući i finu motoriku šake i prstiju.

U raznim igrama poput memory igre, slagalice, labirinta, pecanja ribica razvijamo vizualnu percepciju te razvoj koordinacije i preciznosti. Bogatimo rječnik plakatima s ribama, imenovanjem riba te igrama poklapanja slova.

Potičemo kreativno izražavanje i stvaranje koristeći neoblikovani materijal poput pijeska, školjki koje smo koristili u drvenom akvariju. Djeci je dakako najzanimljivije bilo pecanje ribica gdje su razvijali sposobnost baratanja i manipuliranja štapom koje su zatim klasificirali po veličini, obliku i boji.

Odgojiteljice: Valentina i Elizabeta