LJUBAV JE U SOVICAMA

Objavljeno : 3. ožu 2020.

LJUBAV JE U SOVICAMA

Sovice su “tjedan ljubavi”obilježile raznim aktivnostima povezivanja, istraživanja i stvaranja pa su se tako prisjetili pjesmica „Bilo je to na Valentinovo“ i „Zaljubljenog žapca“ te naučili pjesmu „Ti si moja prva ljubav“ koja se najviše svidjela muškom dijelu Sovica. Didaktikom poput Križić-kružić, memory karticama, puzzlama na srca, ljubavnim štapićem “I love you”, djeca su razvijala te proširivala svoja znanja o ljubavi i kako ju možemo nekome pružiti. Ukrasili smo i našu sobu velikim srcima spojenim u lanac od kolaža. Likovnim aktivnostima izrazili su svoje osjećaje prema prijateljima, roditeljima i odgojiteljicama. Na sam dan Valentinova posjetili su nas i vrapci koji se svake godine vjenčaju na Valentinovo, pa su tako Sovice nakon priče o svadbi vrabaca pronašli mjesto gdje su ove godine vrapci održali svoje vjenčanje i počastili se „voćem sa svadbe“. Imali smo i tajnog prijatelja kojeg smo obilježili izvlačenjem svog tajnog prijatelja što znači da ćemo prijatelju na Valentinovo pokloniti nešto što sami izradimo kod kuće. Djeca i odgojiteljice su uspješno sačuvala tajnu o tajnom prijatelju i iznenadili svoje prijatelje s poklonima izrađenim s puno ljubavi.

Odgojiteljice: Anamari i Iva