MALE, ALI VELIKE TOČKICE

Objavljeno : 18. ruj 2023.

MALE, ALI VELIKE TOČKICE

S početkom nove pedagoške godine naše Točkice susrele su se s brojnim promjenama. Iako su još uvijek jasličari, fizički se nalazimo u vrtiću. I ove godine smo dobili tri nova prijatelja koje smo vrlo brzo prihvatili.

Točkice su male, ali mogu biti i velike stoga brojne životno praktične aktivnosti rade same. Sami odlaze na wc, peru ruke, umivaju se, toče si vodu te se obuvaju i odijevaju.  Kako bi sva djeca bila što samostalnija kod djece se potiče suradnja i međusobno pomaganje. Starija i samostalnija djeca pomažu mlađima te na taj način ponavljaju naučeno. Isto tako mlađa djeca uče od starijih.

Kroz razne aktivnosti djeca su usvojila emocije tuge i sreće, prihvatila su nove prijatelje. Uz jutarnje tjelovježbe djeca su vježbala koordinaciju pokreta. Najzanimljivije aktivnosti bile su aktivnosti za razvoj fine motorike poput rezanja papira i špageta te igre plastelinom. U suradnji s roditeljima obogatili smo i naš centar čitanja.

Točkice su vrlo brzo prihvatile novi prostor, a u njemu će istraživati i sudjelovati u brojnim novim aktivnostima.

Odgojiteljice: Ljiljana i Antonia