MALI VRTLARI

Objavljeno : 27. kol 2019.

MALI VRTLARI

Vrtić je mjesto gdje djeca borave, igraju se, druže. Vrtić je mjesto dijaloga, suradnje, zajedničkog učenja.
Sve navedeno djeci rane dobi pruža mogućnost zdravog i prirodnog razvoja.
Dijete je već od prvih dana svjesno i aktivno biće, sposobno za interakciju sa svojom okolinom. Ono je cjelovito biće sa specifičnim potrebama, pravima i kulturom znanja i aktivno sudjeluje u svojem razvoju.
Za djetetovo kvalitetno učenje jako je važno prostorno i materijalno okruženje koje ga potiče na aktivnost, situacijsko i suradničko učenje.
Stalna dostupnost materijala, omogućuje neovisnost i autonomiju u učenju.
Okruženje mora omogućiti djetetu istraživanje. Tako smo mi danas istraživali u našem vrtu. Bili smo vrijedni, okopali smo, grabljali, nosili korov u kompostište, zalijevali posađeni špinat, ubrali tikvicu za juhu, izvadili luk i sijali smo zelenu salatu.

Odgojiteljice: Dijana Bolteković, Marina Kiš