MASKENBAL U PČELICAMA

Objavljeno : 10. ožu 2020.

MASKENBAL U PČELICAMA

U vrijeme trajanja maskenbala djeca su dolazila maskirana u razne likove iz crtića: Spiderman, Ana i Elsa, vile… Djeci smo pripremile razne materijale u likovnom centru za izradu maski i kruna: papirnate vrećice, tempere, kolaž papire, gliter kolaže, ljepila, škare i kistove. Ponudile smo im razne igre za razvoj pamćenja, logičkog razmišljanja, fine i grube motorike. Slušali smo stihove o raznim maskama. Pjevali smo pjesmicu “Jeste l’ ikad čuli” i plesali uz pjesmicu “Klaun Čupko”. Igrali smo igru s pjevanjem “Čvorak” (u igri dijete s povezom na očima treba dodirom i prema glasu prepoznati prijatelja). Tjelesna aktivnost koju provodimo jednom tjedno u našoj dvorani bila je osmišljena s puno loptica, kolutova i zastavica. Posjetili su nas maskirani “Leptirići” i otpjevali nam pjesmicu “Mi smo male maškare”. To nam je bilo jako lijepo pa smo se kostimirali i posjetili “Leptiriće”. Odgojiteljice dramske skupine pripremile su nam predstavu o klaunu, a nakon predstave počastili smo se krafnama u našoj sobi. Ove godine prvi puta sudjelovali smo na gradskom maskenbalu.

Odgojiteljice: Renata i Dajana