MI SMO MALE MAŠKARE

Objavljeno : 17. ožu 2020.

MI SMO MALE MAŠKARE

Pripreme za maškare počele su već polovicom veljače uređenjem prostora naše sobe i garderobe. Svaki dan kroz naše aktivnosti provlačila se tema vezana uz maškare. Bojali smo maskice drvenim bojicama. Odgojiteljice su djeci izrađivale šarene kapice od starih časopisa. Izrezane krinke ukrašavali smo lijepljenjem komadića kolaža u veselim bojama. Plesali smo uz igru šarenim lepršavim trakicama, balonima, plastificiranim maskama – „naočalama“. Djeca su i od kuće dolazila u kostimima, našminkana i maskirana u „spiderman-e“, „leptiriće“, „mačkice“… U velikoj dvorani vrtića održan je prigodni program i predstava „KLAUN“ dramske skupine. Naše ISKRICE su sa velikim zanimanjem pratile sve što se događalo u veselom i šarenom okruženju maskirane djece te doživjela tradiciju koja se prenosi generacijama. Nakon predstave počastili smo se kako i priliči slasnim krafnama.

Odgojiteljica Diana i med. sestra Sonja