MI SMO MALE MAŠKARE

Objavljeno : 1. ožu 2019.

MI SMO MALE MAŠKARE

Maskiranje i prerušavanje omogućuju izmjenu identiteta, oslobađaju nas privremeno svakodnevnih uloga. Maskiranjem možemo postati što želimo, a da se pritom ničega ne bojimo i odlično zabavimo.

Kroz maske u koje se odgojiteljica prerušava djeca svladavaju strah od nepoznatog, upoznaju različite životinje, zanimanja te ulaze u bajkoviti svijet. Najstrašniji lik kojeg su djeca upoznala, ali i najzanimljiviji, je vještica. Često su i ona sama ulazila u njen lik.

Jedna od najzanimljivijih aktivnosti skupine Zvjezdice je preodijevanje, odnosno maskiranje. Osim kostima u kojima su djeca dolazila mogli su se prerušiti i u našem kutiću za odijevanje. Ako stavimo maramu na glavu ili obučemo haljinicu, mi nismo više mi. Postajemo netko drugi i vrlo posebni bez obzira jesmo li „strašni“ ili ne. Tada znamo i možemo puno više.

Odgojiteljica Antonia P.