MIŠIĆI UPOZNAJU POLARNE ŽIVOTINJE

Objavljeno : 29. sij 2024.

MIŠIĆI UPOZNAJU POLARNE ŽIVOTINJE
Mišići su nakon zime i snježnih radosti krenuli u avanturu upoznavanja polarnih životinja. Osim već nekih poznatih (pingvin, polarni medvjed), djeca su upoznala i neke malo manje poznate polarne životinje (arktička lisica, arktički zec, kit, narval, tuljan, morž).
Raznoraznim stolnim igrama (nađi istu životinju, umetaljke, poklapalice, puzzle, nahrani pingvina, polarno pecanje…) djeca su razvijala pažnju i koncentraciju te koordinaciju oko-ruka.
Istraživačka aktivnost punjenja i pražnjenja boce vatom (izrada pingvina) izazvala je najviše interesa te su se djeca u njoj dugo zadržavala razvijajući tako finu motoriku šake te pažnju.
Djeca su se likovno izražavala i uživala u manipuliranju različitim likovnim materijalima i sredstvima (tempere, četka, kolaž papir, vata).
Odgojiteljice: Klara i Maja