MOJ GRAD ĐURĐEVAC

Objavljeno : 6. srp 2021.

MOJ GRAD ĐURĐEVAC

Djeca odgojne skupine Pčelice pokazala su interes za istraživanjem svoga grada. Interes se pojavio tijekom igre u pješčaniku. Djeca su punila kantice pijeskom i to su odnosili na jedno mjesto. Rekli su kako rade brdo pijeska. Rukama su poravnali pijesak i počeli su voziti autiće po „brdu“. Pitale smo ih kako bi sve mogli doći autom s jedne na drugu stranu. Vozili su autiće po brdu sve dok jedan dječak nije rekao da bi mogli iskopati tunel. Svi su prihvatili njegov prijedlog i izmjenjivali su se u kopanju. Tunel su uspješno iskopali i bili su jako ponosni. Tijekom igre razgovarali smo o tome ima li tunela u našem gradu, gdje i zašto se grade tuneli…Kada smo išli na izlet uzeli smo fotoaparat kako bi djeca fotografirala naš grad. Fotografije smo prebacili na naše računalo u sobi kako bi ih mogli gledati. Imenovali su razne ustanove u našem gradu. Ponudile smo im slikovni listić na kojem je bilo potrebno zaokružiti što se nalazi u našem gradu. Slikovni listić potaknuo je djecu na razgovor o tome što bi željeli imati u svome gradu. Promatrali su kartu Đurđevca i pomoću naziva ulica pokušali smo odrediti gdje tko živi. Djeca su koristeći kutije od cipela napravila svoju kuću i ulicu. U garderobi smo napravili grad noću. Djeca su napravila kuće, zgrade i nacrtali su ulice kako bi po njima mogli voziti male autiće. Ovim aktivnostima djeca su proširila spoznaju o svome gradu i razvili su bogatiju sliku o sebi (adresa stanovanja).

Odgojiteljice: Renata i Helena