MOJA OBITELJ

Objavljeno : 31. svi 2019.

MOJA OBITELJ

Cilj aktivnosti je njegovati ljubav i ponos obitelji, izgraditi u djeci osjećaj pripadnosti, emocionalne sigurnosti, samopouzdanja te pozitivne slike o sebi. Isto tako, stavile smo naglasak na veću mogućnost suradnje s roditeljima, kako bi bolje upoznali i razumjeli naš rad u vrtići te tako učvrstili povezanost i suradnju vrtića i obitelji. Na roditeljskom sastanku obavijestili smo roditelje o ovoj temi te ih zamolili za suradnju i pomoć. Od neprocjenjive je važnosti uloga odraslih u stvaranju pozitivnog ozračja i sredine koji će poticati cjelokupan razvoj djeteta i zadovoljavanje svih njegovih potreba. Ljubav, toplinu, osjećaj sreće, dijete ponajprije pronalazi u obitelji koja je temelj za njegov razvoj, a u vrtiću se trudimo što više približiti se obiteljskom ozračju. Dijete stalno istražuje i pokušava razumjeti svijet oko sebe, a kao i obitelj iz koje dolazi, učenje svakoga djeteta je drugačije. Zato se i u vrtiću trudimo prenijeti im i usaditi temeljne obiteljske vrijednosti kao što su ljubav, vjera, zahvalnost, prijateljstvo, empatija te uspostavljanje pozitivnih odnosna prema drugima i svijetu u kojem živimo. Djeca su usvojila znanje o sebi i o članovima svoje obitelji.

Teme: „ Moja obitelj“, „ To sam ja“, „Moja dom“djeca su izražavala kroz različite aktivnosti (crtanje, slikanje, kolaž) kroz razgovor uz obiteljske fotografije, lutkarske improvizacije, simboličke igre, stihove, glazbu i priče. Napravili smo i okvire za obiteljske slike koje djeca svakodnevno rado promatraju svoju i obitelj prijatelja, razgovaraju i komentiraju.

Odgojiteljice: Ljiljana i Martina