MRAVIĆI U PRIRODI

Objavljeno : 21. lip 2022.

MRAVIĆI U PRIRODI

Dolaskom sve toplijih i vrućih dana, Mravići veliki dio svojih dnevnih aktivnosti provode upravo vani u prirodi. No, krenimo ispočetka… Završetak prve zajedničke godine u vrtiću proslavili smo u vinogradu obitelji Kucel te im veliko hvala na gostoprimstvu, kao i svim roditeljima na divnom druženju i igri u prirodi gdje nije izostajalo ni pjesme ni plesa naših malih “Mrava”. Vođene interesom djece veliki dio aktivnosti preselili smo upravo van u dvorište što je bilo pravo oduševljenje svima. Radeći i dalje na projektu sprovodili smo senzorne aktivnosti u prirodi budeći osjetila kroz senzorne poticaje iz prirode. Razvijajući suradnju i potičući simboličku igru vrijedni Mravići izgradili su prava mala gradilišta za strojeve i vozila, iskušali su svoju snagu vođenjem guma po travi, kao i razgovor na “čarobnom” telefonu. U igri je nastala i nastamba koju smo svojim vrijednim rukama oslikali, a sad je pravo mjesto za čitanje priča na dekicama u prirodi. U nekim aktivnostima, nije nam zasmetala ni kiša koja nas je iznenadila. Bili smo mi jako vrijedni te smo se zato izveli i na mali izlet hodajući sve do utvrde Stari Grad gdje su djeca uz zabavu na pikniku imala priliku vidjeti kratak scenski prikaz „Legende o picokima“. No da ne duljimo, s aktivnostima u prirodi nastavljamo i dalje, a kako nam je do sada bilo lijepo pogledajte i sami.

Odgojiteljice: Tihana i Doroteja