NAKRIVIO KAPU ŽIR

Objavljeno : 21. lis 2020.

NAKRIVIO KAPU ŽIR

Leptirići su prošli tjedan poslušali priču Mali žir, koja na djeci primjeren način opisuje što se događa u životu jednog malog žira. Ta slikovnica je potaknula djecu na mnogobrojna pitanja: „Hoće li i nama narasti nešto iz žira?“, „Zašto vjeverice skupljaju žireve?“, „Što se dogodilo žiru, gdje je on sada?“ Na neka pitanja smo odmah dale odgovore, razgovarali smo, nadopunjavali odgovore,  ali smo odlučile da ćemo dječju znatiželju nadopuniti. Tako smo otišli u šetnju s namjerom da sakupljamo žireve. Djeca su veselo sakupljala žireve, te na taj način zadovoljila svoju potrebu za kretanjem i boravkom na svježem zraku. Drugi dan smo žirove posadili u eko-posudice, svako dijete u svoju posudicu. Svakodnevnom brigom za svoj žir, kod djece utječemo na razvoj osjećaja odgovornosti za biljke i očuvanje prirode te ljubav prema prirodi. Djeca će svakodnevno promatrati promjene te će na taj način zadovoljiti svoju potrebu za istraživanjem prirode oko sebe. Novim stolnim igrama (složi riječi- žir, hrast, list) razvijale smo predčitalačke vještine. Pričama Mali žir, Vjeverica pronalazi lješnjake, stihovima Nakrivio kapu žir kod djece smo utjecale na razvoj ljubavi prema knjizi i čitanju.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja