NAŠE DIDAKTIČKE IGRAČKE

Objavljeno : 17. svi 2021.

NAŠE DIDAKTIČKE IGRAČKE

U sklopu našeg ovogodišnjeg projekta – BOJE OKO NAS – između ostalih poticaja i sadržaja za realizaciju zadataka, izradile smo i razne didaktičke igre od pedagoški neoblikovanog materijala:

• STAVI NA BOJU
  • SASTAVI OD DIJELOVA GEOMETRIJSKI LIK
  • POKLAPALJKE
  • NIZANJE PO BOJI
  • ŠTIPALJKE I KRUG U BOJAMA
  • UMETALJKE – ŠTAPIĆI I TRAKICE
  • RAZVRSTAVANJE I KLASIFIKACIJA ( CVJETIĆI, KAMENČIĆI, POMPONI)
  • RASTEZANJE I KOMBINIRANJE GUMICA U BOJI NA DRVENI STALAK
  • PRIDRUŽIVANJE PO BOJI
  • SKRIVALICE – TRAŽENJE I UOČAVANJE DETALJA

Kroz te igre djeca su manipulirala, uočavala, istraživala, razvijala koordinaciju i preciznost u baratanju predmetima (umetanje, nizanje, grupiranje, pridruživanje, sastavljanje, razvrstavanje). Uz poznavanje boja prema svojim individualnim mogućnostima, razvijali su finu motoriku prstiju i šake, te koordinaciju oko – ruka, koncentraciju, spretnost, pažnju, suradnju i natjecanje u igri. U igri i zabavi djeca su istraživala i učila osnovne boje. Većina djece razlikuje i točno imenuje boju, te rado uzimaju i biraju te materijale i poticaje za igru.

Odgojiteljica Diana i med. sestra Sonja