NASTAVAK PROJEKTA U PANDICAMA

Objavljeno : 29. lip 2021.

NASTAVAK PROJEKTA U PANDICAMA

Pošto je cilj našeg projekta  senzomotoričkim aktivnostima utjecati na cjelokupni razvoj djeteta, tijekom cijele godine nastojimo djeci obogatiti prostorni kontekst bogatim i raznolikim poticajima. Razvijali smo vizualnu i taktilnu percepciju, a u nastavku projekta naglasak je stavljen na razvoj auditivne, gustativne i olfaktivne percepcije. Djeca su svoja osjetila mogla razvijati sviranjem dječjim glazbenim instrumentima, zvučnim slikovnicama, pjesmom, kušanjem kisele, slane i slatke hrane te mirisanjem iste. Gestama i mimikom lica djeca su pokazivala koji im se miris i okus sviđa, a koji ne. U glazbenom su centru djeca poticana na manipuliranje zvučnim igračkama, proizvodnju zvukova i usmjeravanje pozornosti na zvučne podražaje. Rad na ovom projektu predstavljao i za nas odgajatelje osobni rast, jer smo kontinuirano stjecale nove spoznaje i mijenjale percepciju djetetove igre i potreba, te osvješćivale u kojoj mjeri kvalitetno kreirano okruženje i planiranje odgojno-obrazovnog rada može povoljno utjecati na razvoj djeteta i ozračje u skupini.

Odgojiteljica Anamari i med. sestra Branka