NOĆ KNJIGE U PČELICAMA I LEPTIRIĆIM

Objavljeno : 10. svi 2021.

NOĆ KNJIGE U PČELICAMA I LEPTIRIĆIM

Ovogodišnju Noć knjige proveli smo online jer zbog epidemioloških mjera nismo mogli održati događaj u vrtiću. Tema ovogodišnje Noći knjige bila je Ljekovita moć knjige. Razne aktivnosti vezane za Noć knjige bile su ponuđene roditeljima na Internetskim stranicama vrtića:

*  priča Mala crvena kućica bez prozora i vrata sa zvijezdom unutra i prijedlog aktivnosti izrade kompota, pite od jabuka, jabuka od kolaža, igre Nabroji do 10, Broji do 10,

* vrećica pričalica koju su djeca s uputama i materijalima dobila u vrtiću s ciljem osmišljavanja priče,

* aktivnost izrade kazališta lutaka od kartonske kutije.

Kroz razne aktivnosti koje su roditelji s djecom provodili u svojim domovima razvijala se ljubav prema knjizi i čitanju, govor,  mašta, kreativnost, fina motorika, predčitalačke i predmatematičke vještine.

Još jednom zahvaljujemo djeci i roditeljima koji su proveli zadane aktivnosti i time podržali naš partnerski odnos.

Odgojiteljice: Renata i Helena, Ljiljana i Maja