OD ZRNA DO KRUHA

Objavljeno : 27. lis 2021.

OD ZRNA DO KRUHA

U mjesecu listopadu obilježavaju se Dani kruha pa smo s djecom provodile aktivnosti na tu temu. Kroz provedene aktivnosti željele smo djecu upoznati s nastajanjem kruha i peciva te važnosti zdrave prehrane. Aktivnostima izrade i modeliranja slanog tijesta, runjenja kukuruza razvijali smo spretnost i finu motoriku. Raznovrsnim žitaricama (kukuruz, pšenica…) djeca su prema predlošku slagala zadane oblike i ispunjavala linije te na taj način razvijala koncentraciju i predmatematičke vještine.  Da bi djeca zorno vidjela kako nastaje brašno posjetili smo vodenicu i mlin u Sv. Ani. Djeca su vidjela mlin, mlinara i kako nastaje kukuruzno brašno od kojeg smo i degustirali slasnu zlevanku. Slobodno vrijeme u Sv. Ani proveli smo u istraživanju obližnje šume.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja