PANDICE ISTRAŽUJU OSJETILIMA

Objavljeno : 21. lis 2020.

PANDICE ISTRAŽUJU OSJETILIMA

U procesu promišljanja i stvaranja projekta za ovu pedagošku godinu te kreiranja razvojno poticajnog okruženja za igru, nametnula se potreba stvaranja prostorno-materijalnog konteksta temeljena na spoznaji o velikoj vrijednosti rane senzomotoričke stimulacije. Cilj ovog projekta je senzomotoričkim aktivnostima utjecati na cjelokupni razvoj djeteta i nastojati poboljšati preradu i organizaciju osjetnog doživljaja. Iako smo još uvijek u procesu adaptacije, odgojiteljice su djeci ponudile raznovrsne poticaje kako bi djeca od samog početka aktivno razvijala svoja osjetila. Djeca svoja osjetila mogu razvijati kroz različite igre umetanja, otvaranja, zatvaranja, guranja, bacanja, manipuliranja kestenima te senzornim pločama, zvučnim slikovnicama, dječjim glazbenim instrumentima, pjesmom, plesom i dr. Međusobna povezanost svih osjetila pomaže u funkcioniranju, kretanju, obavljanju svakodnevnih zadataka, stjecanju samopouzdanja, učenju, izražavanju osjećaja stvaranjem interakcije sa svijetom koji nas okružuje. Redovitom i bogatom senzomotoričkom stimulacijom potiče se bolja samokontrola, stabilnost emocionalnih stanja, povećava se prag tolerancije na frustracije i jača senzomotorička inteligencija.

Med.sestra Branka i odgojiteljica Anamari