PČELICE I LEPTIRIĆI U LJETNIM AKTIVNOSTIMA

Objavljeno : 24. kol 2020.

PČELICE I LEPTIRIĆI U LJETNIM AKTIVNOSTIMA

Tijekom ljetnih mjeseci Pčelice i Leptirići vrijeme u vrtiću provode zajedno u raznim aktivnostima i igri zbog manjeg broja djece u skupinama. Nakon povratka s godišnjeg odmora, djeca imaju potrebu ispričati svoje doživljaje s raznih putovanja. Puno smo pričali o moru. Kroz igru započeli smo razgovor i istraživanje „Gdje još ima vode?’“. Djeca su nabrajala: u bazenu, na Čingi-Lingiju, Šoderici, ribičiji i  Plitvičkim jezerima. Promatrali smo kartu Hrvatske i razne enciklopedije. Karta je privukla interes puno djece. Uočavali smo boje na karti, položaj mora, nazive gradova uz more te kako se označavaju ceste i rijeke. Imenovali smo rijeku Dravu i Dunav. Nekoliko djece ispričalo je svoje doživljaje s ribolova. U sliko- priči MAČAK U RIBOLOVU djeca su uočila kako je riba nadmudrila mačka. Djeca su od papira započela izradu čamca, a završili su ga uz pomoć odgojitelja. Čamac su bojali drvenim bojicama i koristili ga u igri na rijeci koju smo izradili od alu-folije. Brzo su uočili kako papir upija vodu i raspada se. Papirnate čamce zamijenili su plastičnim i tako je igra dugo trajala.

Odgojiteljice: Renata i Ljiljana