PČELICE SU OBILJEŽILE TJEDAN ZDRAVLJA

Objavljeno : 19. tra 2021.

PČELICE SU OBILJEŽILE TJEDAN ZDRAVLJA

Na poziv tima Živjeti zdravo uključili smo se u provođenje aktivnosti na temu Tjedan zdravlja od 6. do 9. travnja. U utorak smo „uskočili“ provođenjem tjelesne aktivnosti u našoj dvorani. U uvodno dijelu imali smo trčanje sa zadacima. U pripremnom dijelu opće pripremne vježbe pokazivala su djeca (tjelesne aktivnosti kao i jutarnje tjelovježbe redovito provodimo tako da djeca već znaju pravilno izvoditi puno vježbi). U glavnom „A“ dijelu sata imali smo izmjenično-odjeljenski oblik rada u tri skupine: provlačenje i hodanje po uzvišenim površinama (kocke), bacanje loptica i sunožno skakanje (podne ljestve), penjanje-spuštanje po ukošenom zidu za penjanje i kotrljanje po strunjači. U glavnom “B“ dijelu sata imali smo natjecateljsku igru, a u završnom igru „Leti, leti…“. Super zdravu srijedu započeli smo jutarnjim tjelovježbama s bočicama (utezi) na kojima su fotografije voća i povrća. Imenovali smo voće i povrće i razgovarali o njihovoj važnosti u ishrani. Poslušali su stihove Pjesmica o povrću. U centru za igru kuhinje oformili smo novi centar za igru restorana. Postojeću kuhinju obogatili smo fotografijama raznih jela, jelovnicima, izrađenom hranom (filc i spužva). . Igrali smo se igru Što je zeleno, crveno…(voće i povrće). U četvrtak je bio dan kada smo slavili čistu vodu. Ujutro smo zalili cvijeće u sobi i prisjetili se kako je biljkama potrebna voda za život kao i nama. Gledali smo video zapise o zagađenju vode, pravilnom pranju ruku te bakterijama i virusima koje unosimo u tijelo ako ne peremo ruke.  Igrali smo se igru Kako se šire virusi i bakterije. Tijekom pranja ruku pazili smo da nam voda ne curi nepotrebno, a u likovnom centru crtali smo oznake  za štednju vode koje su djeca odnijela kući i zalijepila pokraj slavine. Tijekom boravka na zraku sakupili smo smeće na igralištu i stazi pokraj igrališta. U petak smo razgovarali o važnosti odmora za naše tijelo. U dvorani smo se poigrali igru Lavovi spavaju. U sobi smo igrali igre za opuštanje. Prije spavanje djeci smo pročitale uspavanku Kad legneš na počinak i slušali su glazbu za opuštanje.

Odgojiteljice Renata i Helena