PČELICE U IGRI SCENSKOM LUTKOM

Objavljeno : 28. tra 2019.

PČELICE U IGRI SCENSKOM LUTKOM

Lutka i scensko stvaralaštvo neizostavan je dio dječjeg razvoja. Djeca se od najranije dobi susreću s lutkama i pokazuju interes za njih, a one vrlo brzo postaju djetetovi prijatelji uz čiju pomoć dijete analizira svijet oko sebe i u sebi. Prikazivanjem predstava različite tematike na razini vrtića i skupine kod djece se razvijala ljubav prema scenskom stvaralaštvu i izražavanju.

Kako bi obogatili galeriju lutaka za naše malo ”kazalište” (paravan) organizirali smo kreativnu radionicu za roditelje. Roditelji i odgojiteljice vrijedno su sakupljali različite materijale potrebne za izradu lutaka od čarapa (čarape, tkaninu, vunu, gumbe …). Atmosfera na radionici bila je ugodna, opuštena i radna. Nastale su razne lutke koje su sljedeći dan „oživjele“ u rukama djece i odgojitelja. Lutka na dijete ostavlja ogroman utjecaj i često njezina riječ može imati snažnije djelovanje, nego riječ roditelja ili odgojitelja.

Odgojiteljica Renata i med.sestra Mirjana