PEKARA “ŽABICE”

Objavljeno : 21. lis 2020.

PEKARA “ŽABICE”

Povodom obilježavanja Dana kruha upoznali smo se s plodovima oko nas (pšenica, kukuruz, bundeve), proučavali smo kako nastaje brašno, koje vrste brašna postoje (kukuruz, pir, bundeve, pšenica), ali smo i postali mali pekari koji su uz pomoć odgojiteljica i teta u kuhinji ispekli peciva i uživali u dobivenim okusima.

Djeca su imala mogućnosti isprobati razne materijale i poticaje kojima smo ukazivali na važnost pravilne prehrane i razvoj spretnosti i motorike kroz aktivnosti miješanja i oblikovanja tijesta.

U likovnom centru crtali smo plodove, u građevnom centru gradili pekare od lego kockica te u centru početnog čitanja i pisanja čitali priče te razvijali svoju kreativnost osmišljavanjem završetka priče Od zrna pšenice do kruha.

Putem različitih aktivnosti nastojali smo stvoriti kvalitetno okruženje koje potiče djecu na istraživanje  i učenje kroz igru.

Odgojiteljice: Ines i Iva