PICOKIJADA U KIKIĆIMA

Objavljeno : 6. srp 2020.

PICOKIJADA U KIKIĆIMA

Kako se bližilo vrijeme održavanja najveće i najznačajnije manifestacije Grada Đurđevca, te se o tome puno govorilo, Kikići su se također počeli interesirati i pokazivati dodatni interes za samu „Picokijadu“. Najprije je krenulo kroz pričanje priča pod imenom: „Legenda o Picoku“ i „Legenda o Picokima“. Najzanimljivije im je bilo to što su priče pisane podravskim narječjem i za riječi koje nisu razumijeli pitali su što one znače. Na osnovu priča i razgovora, razvila se kompletna slika cjelokupne radnje o „Picokima“ kod djece. Aktivnosti su se provodile i na ostalim područjima, posebice su im bile zanimljive nošnje u to doba (odjeća Turaka i seljaka), rekviziti kojima su se borili, kako su gradili „Stari grad“,  kako su ispucali iz topa „pevca“. Sudjelovali su u promatranju scenskog prikaza starije odgojne skupine „Zvončići“, nakon čega su i sami rado slušali matricu te vrlo brzo usvojili tekst pjesme i sam ples. Oduševljenju nije bilo kraja. Rado su provodili likovne aktivnosti, stolno-didaktičke igre, igre građenja i konstruiranja te simboličke igre. Kroz ovu temu se kod djece poticalo i podržavalo njegovanje običaja našega kraja, osjećaj pripadanja zajednici (pripadanje gradu, sudjelovanje u ritualima i običajima te važnim događanjima)  i njegovanje materinjeg jezika. Osviješteni ovom temom, djeca su ujedno stekla dodatno vlastito samopovjerenje i samopouzdanje koje je glavni pokretač u njihovom daljnjem rastu i razvoju.

Odgojiteljice: Marina i Ana