PONOVNO ZAJEDNO!

Objavljeno : 15. lip 2020.

PONOVNO ZAJEDNO!

Leptirići su se prošli tjedan vratili u svoju skupinu nakon dužeg izostanka zbog koronavirusa. Svi smo bili jako sretni, i djeca i odgojiteljice, jer smo ponovno na okupu. S povratkom u vrtić, djecu su dočekala nova pravila ponašanja (ulaženje u vrtić bez roditelja, temeljito pranje ruku toplom vodom i sapunom, držanje razmaka, mjerenje temperature itd.), što je izazvalo određenu dozu nesigurnosti i straha. Neka djeca su rekla da su zabrinuta za svoje bake i djedove.  Stoga smo s djecom razgovarale o tim novim pravilima te im pružile emocionalnu sigurnost (empatički smo ih reflektirale, razgovarale o tome što mi možemo učiniti da zaštitimo sebe i druge). Čitali smo slikovnicu o koronavirusu COVID-19 i mnoge druge o zdravlju i higijeni te im na taj način skrenule pažnju što je to uopće i kako se trebamo odgovorno ponašati. Isto tako, tim aktivnostima razvijale smo spoznaju i obogaćivale njihov rječnik. Raznim igrama (memory, nastavi niz) razvijale smo pred matematičke vještine, koncentraciju i pažnju. Za razvoj grafomotorike djeci smo ponudile igru piši-briši na temu virusa i bakterija. Djecu smo svakodnevno podsjećale na redovito pranje ruku toplom vodom i sapunom, a isto tako smo svakodnevno provodile jutarnje razgibavanje. Tim aktivnostima htjele smo naglasiti važnost higijene i tjelovježbe za očuvanje zdravlja nas i naših bližnjih.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja