POSJET TRŽNICI

Objavljeno : 3. tra 2019.

POSJET TRŽNICI

Djeca najbolje uče kroz izravno iskustvo kada nešto dožive i isprobaju.

Odlučili smo posjetiti „Gradsku tržnicu“ našega grada da djeca dožive i neposredno vide život na tržnici, te razgledaju čega sve ima  i što se sve može kupiti. Kupili smo cvijeće, točnije maćuhice, koje smo posaditi na našoj terasi i o kojima ćemo se svakodnevno brinuti te promatrati njihov rast i razvoj. Posjetili smo i voćarnu „Jagoda“ te tamo razgledali razno voće i povrće, imenovali ga i kupili. Puni znanja i iskustva vratili se u vrtić gdje smo isprobavali razne okuse voća. Sa skupinom „Ježići“ osmislili smo i oformili našu „tržnicu“ u zajedničkom garderobnom prostoru. Kroz svakodnevnu simboličku igru, djeca prenose izravna iskustva koja su stekla posjetima tržnici i voćarni.

Sadnjom cvijeća pozdravili smo proljeće, a kroz dramatizaciju priče „Ogledalce“ i „Nezadovoljna bubamara“ upoznali i život životinja u šumi i livadi koja se budi.

Odgojiteljice: Marina i Ana