POVRATAK GLJIVICA NAKON PERIODA IZOLACIJE

Objavljeno : 15. lip 2020.

POVRATAK GLJIVICA NAKON PERIODA IZOLACIJE

Nakon više od dva mjeseca ponovo smo zajedno, no u nešto manjem broju. Vjerujemo da ćemo uskoro ponovno biti u punom sastavu. Roditelji su djecu vrlo dobro pripremili, te je skupina „Gljivice“ dobro upoznata s novonastalom situacijom. Veliku pažnju posvećujemo osobnoj higijeni i higijeni prostora. Svakodnevno peremo igračke s kojima smo se igrali taj dan, kako bi nas drugi dan dočekale čiste. Nekoliko puta na dan peremo ruke (pri dolasku u vrtić, prije jela, prije i poslije obavljanja nužde, nakon igre na otvorenom,…), redovito prozračujemo prostor, stavljamo ruku na usta dok kišemo i kašljemo. Djeca tim razvijaju samostalnost i neovisnost u zadovoljavanju osobne higijene. Istraživali smo što se dogodi ako ne operemo ruke i diramo sve oko sebe. Na ruke smo stavili šljokice, odnosno „bakterije“ te se nakon toga nastavili igrati. Poslije igre smo s povećalima tražili gdje smo sve ostavili bakterije. Kako bi pokazali važnost pranja ruku, napravili smo eksperiment. U tanjur smo stavili vodu, u vodu papar/“bakterije“ te malo deterdženta za pranje suđa. Dok smo stavili deterdžent, papar/“bakterije“ su se razbježale. Djeca su tim eksperimentom uočila da se pranjem ruku sapunom ubijaju bakterije te da su nam ruke čiste.

RAZVOJNE ZADAĆE:

• Razvoj samostalnosti i neovisnosti u zadovoljavanju potreba
  • Stjecanje iskustva o uzročno-posljedičnim vezama
  • Razvoj govornih vještina
  • Razvoj osjetljivosti za kombinacije
  • Razvoj vještina savladavanja različitih tehnika oblikovanja