PROLJEĆE KOD ŽABICA

Objavljeno : 19. tra 2021.

PROLJEĆE KOD ŽABICA

Mjesec ožujak u našem vrtiću obilježilo je godišnje doba proljeće. S dolaskom proljeća i buđenjem prirode i dječje aktivnosti postale su zanimljivije. Koristilo se puno boja i puno raznih materijala što se djeci posebno svidjelo. Soba naše skupine dobila je proljetne ukrase i crteže djece te je odmah izgledala veselije i energičnije. Istraživali smo tko su to vjesnici proljeća pa smo se tako dotakli ptica selica te proljetnica. Djecu smo poticali na upoznavanje glazbenog stvaralaštva putem raznih veselih pjesmica kao što su ”Proljeće”, ”Visibaba mala” ali i putem mirnijih instrumentalnih skladbi sa zvukovima prirode. Tako su djevojčice dodale plesne korake uz glazbu te razvijale glazbenu osjetljivost uz pokret i ritam. Djeca su se likovno izražavala crtajući rodu, proljetnice i slikopriču koju su sami osmislili. Obilježili smo i Dan očeva te je svako dijete izradilo portret svog tate. Kako je vrijeme bilo sve toplije djeca su duže provodila vrijeme na svježem zraku pa su tako imali priliku vidjeti proljetnice, rodu i njeno gnijezdo uživo. Također, djeca su marljivo trgala i čistila plodove drveća blizu vrtića kako bi osigurali vjevericama i ostalim životinjicama fini ručak.

Odgojiteljice: Josipa i Iva