PROLJEĆE

Objavljeno : 28. ožu 2023.

PROLJEĆE

Mjesec ožujak u našem Vrtiću obilježilo je godišnje doba proljeće. S dolaskom proljeća i buđenjem prirode, i dječje aktivnosti postale su zanimljivije. Odgojna skupina Kapljice cijeli je tjedan posvetila proljeću. Šetnjom oko vrtića promatrali smo promjene u prirodi te vjesnike proljeća. Na tržnici smo kupili jaglace te ih posadili kako bismo ukrasili prostorije naše odgojne skupine. Djeca su ovim putem ispitivala, promatrala, samostalno zaključivala, usvojila nove pojmove kao što su sadnja, cvjetanje, pupanje i naučila nazive različitog cvijeća. Osvrnuli smo se i na dijelove biljke i izradili plakat o istome te naučili što je biljci potrebno za rast i razvoj. Djeca svakodnevno brinu i zalijevaju posađeno cvijeće te promatraju promjene s rastom i razvojem. Od likovno umjetničkih aktivnosti izrađivali smo maslačke, cvjetiće i proljeće gdje su djeca razvijala svoju finu motoriku, a na radionici u Gradskoj knjižnici Đurđevac  izrađivali smo zumbule te se tako upoznali s novom vrstom cvijeća.  Prvi dan proljeća obilježili smo i „zelenom čistkom“ u Boriku gdje smo sakupljali smeće bačeno u prirodu. Djeca su kroz navedenu aktivnost stvarala naviku odvajanja, razvrstavanja i očuvanja okoliša.

Odgojiteljice Ivana i Klara