PROLJETNE RADOSTI U PANDICAMA

Objavljeno : 24. svi 2021.

PROLJETNE RADOSTI U PANDICAMA

Pošto nam je stiglo toplije vrijeme sve više vremena provodimo vani na svježem zraku. Svakodnevno idemo u šetnju okolicom vrtića uz pomoć našeg šarenog „užeta“. Djeca uspješno savladavaju hodanje jedno iza drugoga, a isto tako uče funkcioniranju u zajedničkim aktivnostima te kako biti strpljiv. Igrajući se na livadi, djeca mogu upoznavati i istraživati prirodu, a najviše pažnje im je privuklo proljetno cvijeće i grančice. Pandice se sve više interesiraju za likovne tehnike poput tempera i vodenih boja te su kao produkt njihova interesa nastali brojni proljetni radovi poput cvijeća i leptirića koji obogaćuju naš pano. Napravili su i svoj zajednički rad (livada) s temperom i kolažom. U aktivnostima je djeci bila ponuđena razna proljetna didaktika kako bi djeca razvijala baratanje predmetima i proširivala spoznaju. Raznim enciklopedijama i slikovnicama svakodnevno obogaćujemo dječji rječnik.

Med.sestra Branka  i odgojiteljica Anamari