PRVA PRIJATELJSTVA U PANDICAMA

Objavljeno : 23. stu 2020.

PRVA PRIJATELJSTVA U PANDICAMA

Kako dijete raste i sazrijeva, odnosi s vršnjacima postaju sve važniji u njegovom životu. Interakcije između djece postaju sve bogatije, a igre sve složenije. U početku se dijete igra uz drugu djecu, paralelno s njima ili samo promatra što oni rade, da bi se uskoro počele javljati prve interakcije. Kroz djetetov daljnji razvoj igra postaje sve interaktivnija i složenija. Pošto se većina djece uspješno adaptirala, djeca su uz igru postala sve opuštenija. Počinju ulaziti u zajedničku igru i interakciju s ostalom djecom te se zbog toga u skupini počinju javljati prva prijateljstva. Odnosi među djecom postaju sve stabilniji te su brojne aktivnosti poput pjevanja pjesmica, plesa, sviranja dječjim glazbenim instrumentima, prepoznavanja sebe i prijatelja na kućici Pandica, zajednička pisanja kredama po ploči, grupna umetanja različitih materijala u kutije, čitanja i proučavanja slikovnica doprinijele kod zbližavanja djece i potaknula međusobnu interakciju.

Odgojiteljica Anamari i med. sestra Branka