PRVI DANI PČELICA U NOVOJ SOBI

Objavljeno : 24. ruj 2019.

PRVI DANI PČELICA U NOVOJ SOBI

Ove pedagoške godine u našu skupinu upisale su se dvije djevojčice. Lijepo smo ih prihvatili i vrlo brzo uključili u zajedničku igru. Igrali smo se razne igre upoznavanja. Djeca su bojala zastavice na kojima su napisana njihova imena. Igrali smo se igru s pjevanjem Širi, širi. U skupini je vladalo vedro i veselo raspoloženje. Većina djece  pričala je o svojim dojmovima s ljetovanja tako da smo pripremile aktivnosti vezane uz ljeto i more. U senzornoj kutiji igrali su se prirodnim materijalima kao što su školjke i morski kamenčići koji su se sakrivali u morskoj soli. Djeca su izradila brodiće, slikala, pjevala i plesala. U našu kutiju GODIŠNJA DOBA stavili smo dječje radove (ljeto). S djecom  svakodnevno razgovaramo o važnosti kontrole korištenja vode prilikom pranja ruku i  likovnog materijala te ulijevanja vode za piće. Pripremile smo im u kupaoni slike o pravilnom korištenju vode i na taj način  obilježili smo Dan Hrvatskih voda.

Odgojiteljice Renata i Anita