PTICE U ZIMI

Objavljeno : 9. velj 2022.

PTICE U ZIMI

Posljednjih nekoliko dana Srčeka su proučavala život ptica. Naravno, započeli smo s pričom Razbojnik sa žutom pjegom. Naslov je odmah privukao pažnju djece i tako je krenulo naše istraživanje. Odgojiteljice su uz razne didaktične materijale utjecale na cjelokupni dječji razvoj. Kroz slagalice kućice za ptice djeca su morala spojiti točne geometrijske oblike. Kroz podloge piši briši vježbali su grafomotoriku. Najviše interesa pronašli su u igri kad smo posudu napunili piljevinom i pincetom morali uhvatiti što više crvića za ptice. Izradili smo i plakat sa slikama raznih ptica. Prepoznavali su i imenovali ptice naših krajeva i uspoređivali s drugim pticama ( plamenac, noj, pingvin, tukan,….). Pokušali smo odgovoriti na pitanje: Kako leti ptica? Svoje istraživanje smo isprobali puhanjem pera u zrak i što duže zadržavanje u zraku. Djeca su došla do zaključka da to nije lako. U sklopu svih aktivnosti imali smo i jednu ekološku aktivnost. Od tetrapaka mlijeka svako dijete je napravilo svoju kućicu za ptice i napunilo je hranom. Ekologija nije samo razvrstavanje smeća već i održivi način življenja svakog pojedinca. Djeca su također naučila da takvim aktivnostima i postupcima pomažemo prirodi, a njihov ponos je bio neizostavan.

Odgojiteljica Sabine i  med. sestra Mirjana