ŠARENA KIŠA U ŽABICAMA

Objavljeno : 21. ruj 2020.

ŠARENA KIŠA U ŽABICAMA

Žabice su nakon tjedna prilagodbe na novu sobu, djecu te odgojiteljice krenule u istraživanje vode. Kako voda uopće nastane? Otkud se stvori u oblacima? Zašto ponekad pada kiša, a nekad snijeg? Sve te odgovore smo pronalazili u enciklopedijama, slikovnici, edukativnom videu, a na kraju stečeno znanje pokazali u natjecateljskoj video igri na temu cirkuliranja vode u prirodi o čemu smo izradili i plakat.

Djeca su timski surađivala, donosila zaključke, postavljala zanimljiva pitanja, a na kraju i napravila pokus šarene kiše u staklenci. Pokus je doveo do niza drugih pitanja kao: „Zašto su kapljice boje pale na dno, a pjena je ostala na vodi?“  Poticajnim pitanjima, djeca su sama došla do zaključka te odlučila isprobati što još tone, a što pluta –  što je teže, a što lakše od vode. Razvijali smo maštu zamišljajući što bi bilo da je kiša zaista šarena pa smo odlučili vodenim bojama na papiru prikazati kako bi to izgledalo.

Odgojiteljice: Iva i Ines