SLOVA

Objavljeno : 17. stu 2020.

SLOVA

Budući da smo u posljednje vrijeme primijetile da djeca pokazuju interes za potpisivanjem na svojim crtežima, odlučile smo centar početnog čitanja i pisanja obogatiti novim materijalima. U vrtiću ne učimo pisati slova, ali podržavamo iskazani interes djece za takvim aktivnostima. Igrali smo se različitim materijalima od kojih smo izrađivali slova kojima smo ispisivali pojmove, imena (drvene kocke, špatule, tijesto). Hrvatskom abecedom djeca su prikazivala svoja imena. Na PVC čepove, kako bismo ih ponovno koristili, nalijepili smo slova koja nam služe u igri poklapanja i pridruživanja pojmu. Navedene igre mogu biti lakše i teže. Svako pojedino dijete bira ih prema svojoj razvojnoj mogućnosti i interesu. Aktivnostima smo razvijale finu motoriku, radoznalost, samoinicijativnost te mogućnost dovršavanja započetog. U likovnoj aktivnosti akvarelom, svako je dijete oslikalo inicijal svojeg imena. Potom ga je dodatno ukrasilo kolažem i šljokicama. Radove smo izložili na garderobnim ormarićima kako bismo u njima uživali.

Odgojiteljice: Ljiljana i Ana