SOVICE ISTRAŽUJU ŽIVOTINJSKA STANIŠTA

Objavljeno : 31. svi 2019.

SOVICE ISTRAŽUJU ŽIVOTINJSKA STANIŠTA

U skupini Sovice djeca i dalje istražuju životinjska staništa. Ovaj smo se tjedan igrali sa temom života u barama i kanalima. Djeci najbliža životinja bila je njima već dobro poznata žaba. Tako su proučavali njezin životni ciklus, gdje žive, čime se hrane…

Kroz igru memory sa raznim vrstama žaba djeca su razvijala koncentraciju i pamćenje, a kroz razne listiće razvijali grafomotoriku te okulomotornu koordinaciju. Pratili su i rezali žablji put i tako razvijali motoriku šake.

Za kraj su i sami izradili žabe od tuljca i smjestili ih u njihovo stanište koje su djeca s mnogo entuzijazma oslikali temperom što ih je spontano potaknulo na kreiranje kratke priče o žabcu kralju i njegovoj princezi.

Finalno smo organizirali šetnju do kanala/bare kako bi ondje pronašli žive žabe, te na taj način djeci približili sve ono što smo istraživali u vrtiću.

Odgojiteljice: Petra i Iva