SOVICE PUTUJU U SVEMIR

Objavljeno : 16. pro 2019.

SOVICE PUTUJU U SVEMIR

Djeca najviše uče kroz igru i aktivno istražujući svijet oko sebe. Pa smo tako našu sobu, u svrhu ogledne aktivnosti, preuredili u svemir za koji su djeca pokazala veliki interes. U čitavoj aktivnosti naglasak je bio na učenju kroz razgovor, igru, manipuliranje te istraživanje svemira. Najviše su učili o planetima, zviježđu te astronautima. Kroz aktivnosti su djeca razvijala preciznost, socijalne kompetencije u održavanju odnosa tijekom aktivnosti ( razgovaranje, dogovaranje, suradnja), mišljenja i percepcije u igri uparivanja zviježđa – uočavanje i uspoređivanje sličnosti i razlika (oblik zviježđa, količina zvijezda u zviježđu)  te stjecali znanja o svemiru kroz ponuđene poticaje po  svim centrima u sobi. Tako su u predčitalačkom i predmatematičkom centru imali ponuđene matematičke slagalice planeta, pridruživanje zviježđa, veliku križaljku o planetima. Isto tako upotpunili smo taj centar novim knjigama i enciklopedija o Sunčevom sustavu i našoj planeti. Izrađena je nova didaktika gdje su djeca gumicama i glinamolom sama izrađivala svoja zviježđa. Uslijedila su mnoga pitanja o svemiru, a djeca su pokazala veliko predznanje o planetima i svemiru općenito. Vođena vlastitim interesima, djeca su najviše vremena provela istraživajući veliku raketu, svemirsku postaju te svemirsko odijelo. Pjesmica Osam planeta oduševila je djecu koja su brzo naučila tekst te svaki dan traže da im se pušta pjesmica.

Odgojiteljice: Anamari i Iva