„SPORTSKI AKTIVNI – POZITIVNO ODGOVORNI“

Objavljeno : 24. svi 2020.

„SPORTSKI AKTIVNI – POZITIVNO ODGOVORNI“

S obzirom da se još uvijek nalazimo u razdoblju neočekivane pandemije koja je uzburkala kako naše tako i dječje živote, no Sovicama, Kikićima, Ježićima, Zvončićima i Žabicama nije pao entuzijazam za sportom i da se povedu inačicom, svima nama dobro poznata – „U ZDRAVOM TIJELU, ZDRAV DUH“!

S veseljem, željom te prije svega vlastitim htijenjem za vježbanjem, djeca su toga dana (petak) od samog jutra, jedva čekala da krenu u akciju. U početak sata uvela ih je glazba koja ih je pratila cijeli sat tjelesne aktivnosti. Na početku sata provodili su dvije pokretne igre „ VESELE LOPTICE“ i „ZALEĐENA BABA“. U pripremnom djelu sata, svi zajedno su se razgibali kako bi bili spremni za poligon prepreku. Poligon prepreka ih je sve zainteresirao duži vremenski period => što se može vidjeti i uočiti na osnovu slika. Na samom kraju sata, djeca su se okušala u igri: „ŽMIRI“. Cilj ove igre bio je žmirečki nositi tenisku lopticu u ruci do užeta. Igra im je bila nadasve interesantna i zanimljiva po tome što su trebali imati povjerenje u sebe, svoje mogućnosti (što im je bilo svima izazov i kušnja), prijatelja pored sebe, podlogu po kojoj hodaju i odgojitelja koji će ih usmjeriti i navoditi ukoliko dođe do problema te  sama koncentracija na stopala po kakvom terenu hodaju i što usput osjećaju pod stopalom – teksturu podloge.

Bilo im je COOL =>to su bili dječji odgovori i zaključci. Sportom protiv virusa za bolji osjećaj i zdravlje…

Odgojiteljice: Ana i Tihana