SPREMNI SMO BITI ĐACI PRVACI

Objavljeno : 2. velj 2021.

SPREMNI SMO BITI ĐACI PRVACI

Naši predškolci su prošli tjedan posjetili školu. Dočekali su nas pedagog i psihologinja te odveli u učionicu prvog razreda. Znali smo da se to zove učionica – da se tamo uči, piše, zbraja, čita, ali i odlično zabavlja. Nabrajali smo razlike između vrtića i škole, imenovali predmete koji se nalaze u učionici, a na kraju smo bili i pravi učenici te pojedinačno išli “odgovarati” pred ploču. Zbrajali smo razne sličice, uočavali razlike i sličnosti, prepoznavali prvi i zadnji glas u riječi te u svemu pokazali da smo spremni biti đaci prvaci. Uz to smo uspješno i mirno sjedili 45 minuta što nam nije bio problem jer u vrtiću međuostalim vježbamo i tu vještinu. Svima se svidjela škola pa smo na povratku u vrtić mlađim prijateljima uzbuđeno prepričavali kako je to izgledalo, a vježbe za školu dalje radimo s još više truda i entuzijazma.

Odgojiteljice: Iva i Josipa